Jaké jsou momentálně nejvýhodnější, nebo alespoň výhodné hypotéky? Jeden z prvních dotazů drtivé většiny klientů, nicméně odpověď je prakticky nemožná. Nabídka na trhu je tak ohromná a dynamická, že pokud vám někdo vyjmenuje tři nejvýhodnější produkty k dnešnímu dni, tak za týden už to nemusí být pravda. Proto pokud hledáte výhodné hypotéky, neměli byste spoléhat pouze na nějaká porovnání, tabulky apod., ale vždy bystě měli zavítat na internetové portály bank a nebankovních společností a informace si ověřovat. My se vám v tomto článku pokusíme spíše popsat, jak mají vypadat výhodné hypotéky, na co nezapomenout při jejich sjednávání a jak vůbec fungují, abyste pochopili, proč je nelze jen tak vyjmenovat.

Proč nelze obecně vyjmenovat výhodné hypotéky?

Nechme teď stranou fakt, který jsme zmínili v úvodu, že trh je extrémně dynamický, a že nabídky se pořád mění. Vypsat výhodné hypotéky totiž nelze z mnoha dalších důvodů, na které přijdete sami, když pochopíte, jak dlouhodobé úvěry fungují, respektive se trochu vžijete do pozice druhé strany, věřitele.

Když přijdete do banky nebo nebankovní společnost žádat o hypotéku, je jasné, že si vás budou chtít nejprve důkladně prověřit. V bance bude nahlíženo do bankovního registru, což je databáze všech lidí, kteří kdy měli u bank na našem území úvěr. Pokud zde bude u vašeho jména napsáno, že jste v minulosti nespláceli, žádná banka vám úvěr neposkytne. Stejně jako pokud nebudete schopní prokázat, že máte dostatečně vysoký příjem. V těchto situacích pak musíte jít jedině do nebankovních společností, které ale obecně tak výhodné hypotéky nenabízejí. V každém případě, i když vám banka úvěr schválí, navrhne vám úrok vzhledem k tomu, za jak rizikového klienta vás považuje a to je právě ten důvod, proč nelze obecně vyjmenovat výhodné hypotéky. Vše totiž záleží na spoustě proměnných.

Vyplňte formulář a dozvíte se jaké jsou aktuálně úroky u jednotlivých bank:

-

Refinancování

Je potřeba také zmínit, že výhodné hypotéky mohou být ve výsledku i takové, u kterých to na počátku vůbec nevypadalo, pokud s nimi umíte pracovat. Když vám totiž bude končit fixační období, můžete využít nabídku jiné banky na refinancování a přejít se svým úvěrem k ní. Ona se pak postará o ten předchozí a nabídne vám nový úrok a nové splátky. Pokud si získáte nějaké informace o stavu na trhu a budete pracovat s fixací a refinancováním správným způsobem, můžete dosáhnout úspory až v řádech statisíců a to už se pak v každém případě jedná o výhodné hypotéky.

Jaké jsou úroky u výhodné hypotéky?

Když půjdete do banky, mají výhodné hypotéky (čistě z hlediska úročení) úrokovou sazbu nastavenou okolo hranice 2,5%, ale pokud nemáte tak vysoké příjmy a získáte tři procenta, je to stále velmi dobré. U nebankovních společností můžete v zásadě násobit dvěma a to i v případě amerických nebo variabilních hypoték. Sice si vás nebudou tolik prověřovat a vyřizování je flexibilnější, nicméně, jak už jsme říkali, zas tak výhodně hypotéky u nich nejsou.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *