Refinancování americké hypotéky je na první pohled možná složitý pojem, nicméně poté, co si ho v dnešním článku vysvětlíme, vám vše bude určitě naprosto jasné. Nejprve se podíváme na tento produkt jako takový a následně se budeme věnovat konkrétně refinancování americké hypotéky, díky kterému můžete ušetřit i statisíce korun. Stačí se trochu vzdělat a nebát se jednat.

Americká hypotéka

Nejlepší bude začít tím, co je klasická hypotéka, protože tento finanční pojem je v rámci veřejnosti mnohem rozšířenější, a pak se teprve podíváme na rozdíly, kterými se prezentuje americká hypotéka. Ta standardní varianta vám nabídne poměrně vysoký úvěr, jehož spodní hranice se pohybuje okolo 100 tisíc Kč, a který můžete splácet klidně několik desetiletí, pokud na to banka, nebo nebankovní společnost přistoupí. Typickým rysem klasické hypotéky ale je, že finance, které vám poskytne, musíte využít čistě na úhradu nákladů spojených s bydlením, tedy například rekonstrukce, pořízení, nebo samotná stavba. Na nic jiného. To ale neplatí u americké hypotéky; ta je totiž naprosto bezúčelová. Je tedy úplně jedno, zda ji použijete na věci spojené s nemovitostmi, nebo si za tyto peníze koupíte nový automobil, pojedete na luxusní dovolenou apod.

Vyplňte formulář a dozvíte se jaké jsou aktuálně úroky u jednotlivých bank:

Jak je to s úroky?

K tomu jen pár slov, kdyby vás náhodou napadlo, že by se i americká hypotéka dala využít na nemovitosti; nedělejte to. Má totiž vyšší úroky a to v bankách od 5,5 do 8 procent a v nebankovních společnostech dokonce okolo deseti. Právě proto americkou hypotéku využívejte opravdu jen v případech, kdy máte nemovitost, kterou můžete zastavit, a potřebujete větší finanční obnos na něco jiného, než jsou nemovitosti.

Refinancování

Refinancování americké hypotéky, nebo i úvěrů obecně znamená, že získáte jinou půjčku, kterou budete tu předchozí splácet. Je to výsledek silného konkurenčního boje, kdy vám banky nabízejí, že můžete refinancovat, čímž se stanete jejich klientem a ony se pak postarají o tu starou. Pokud víte, kdy k refinancování americké hypotéky přistoupit, můžete ve výsledku velmi ušetřit.

Samozřejmě vám i s tímto poradíme. Nejlepší je vždy refinancovat americkou hypotéku s koncem fixace, protože se v drtivé většině případů vyhnete poplatkům – banky, ale i nebankovní společnosti si obvykle účtují pouze pár stokorun za právní vyřešení záležitosti. Pokud byste se ale rozhodli, že uděláte refinancování americké hypotéky mimo konec fixace, připravte se na nemalé poplatky, které se obvykle vypočítávají procentem z mimořádné splátky (od 5 procent výš). Nemusí to být pravidlem, ale v drtivé většině případů to tak je, protože tím, že splatíte úvěr předčasně, vlastně vezmete věřiteli úroky, které byste mu jinak dále platili.

Na úplný závěr ještě dodáme jednu věc, která je sice evidentní a naprosto logická, ale někdy se o ní diskutuje – refinancování americké hypotéky je možné opět pouze americkou hypotékou; to nemůžete změnit.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *