Slovní spojení „americká hypotéka – kalkulačka“ vyhledává nemalý počet potencionálních klientů bank a nebankovních společností, a proto se na tuto tématiku trochu blíže podíváme. Nejprve si vysvětlíme samotný finanční produkt, americká hypotéka, protože mnozí z vás o něm jistě ještě nemuseli ani zaslechnout, a následně se budeme věnovat i kalkulačkám, tomu, co vám nabídnou a jaká vstupní data budete potřebovat.

Americká hypotéka

Určitě znáte klasickou hypotéku. Máte, nebo teprve kupujete nemovitost, na které zřídíte zástavní právove prospěch finančního ústavu, a ten vám poskytne úvěr. Ten je obvykle dlouhodobý (začíná na pěti letech, ale může být i na několik desetiletí) a nabídne vám částky začínající na hranici 100 tisíc Kč; maximální je pak samozřejmě odvislá od hodnoty nemovitosti.

Dá se říct, že až do této části je americká hypotéka stejná jako ta klasická varianta. Kde se ale zásadně liší, to je oblast účelovosti úvěru. Zatímco běžnou hypotéku můžete využít pouze na financování investic, které jsou spojené s bydlením – zmíněná koupě, stavba, rekonstrukce apod., finance poskytnuté americkou hypotékou můžete využít úplně na cokoliv. Nikdo se vás na to nebude ptát, a tedy právě tato bezúčelovost je jejím charakteristickým znakem.

Vyplňte formulář a dozvíte se jaké jsou aktuálně úroky u jednotlivých bank:

Jak je na tom americká hypotéka s úroky?

Pokud už byl váš dotaz „americká hypotéka – kalkulačka“ úspěšný a našli ještě nějaké nabídky, tak už o úrocích představu máte. Jestli mezi tyto osoby nepatříte, popíšeme vám to zde. Vyšší úroky, to je hlavní parametr, kterým se prezentuje spolu s bezúčelovostí každá americká hypotéka; kalkulačka vám to jistě potvrdí. Pokud budete žádat v bance, počítejte s úrokem někde mezi 5,5 – 8 procenty, když byste šli do nebankovní společnosti, protože vám banka odmítla půjčit, budete se pohybovat okolo deseti procent. Není to málo, nicméně na druhou stranu budete mít bezúčelový úvěr na vysokou částku, což je samozřejmě pro věřitele riziko, které musí kompenzovat.

Jaké informace po vás bude požadovat kalkulačka?

Zde se v zásadě nijak neliší klasická a americká hypotéka. Kalkulačka se vás bude vyptávat především na výši vašich příjmů. Musíte zadat průměrný měsíční příjem, ale také to, odkud je máte – ze zaměstnání, podnikání, nemovitostí, investic apod. Pokud jste ženatý/vdaná, určitě zadejte i příjem partnera a žádejte společně, protože vám to úroky dále sníží. Vzhledem k tomu, že je americká hypotéka dlouhodobý úvěr, neměli byste být překvapeni, že bude věřitel chtít znát i váš věk.

Když to tedy shrneme. Pokud vás zajímá právě americká hypotéka, respektive kalkulačka, která by vám vypočítala konkrétní nabídku, budete muset zavítat na internetové portály buď příslušných bank, nebo nebankovních společností podle toho, u koho si jí chcete zřídit. Když si předem spočítáte hlavně váš průměrný měsíční příjem, zabere vám vyplnění jednoho formuláře maximálně několik minut.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *